FORTINET poinformował o rozszerzeniu oferty Security Fabric o nową architekturę opartą na jednoukładowym systemie (system-on-a-chip) trzeciej generacji FortiASIC SOC3. Opracowany przez Fortinet układ przyspiesza działanie urządzeń z nowej serii FortiGate 60E, co pozwala na zwiększenie ich przepustowości przy zapewnieniu konsolidacji funkcji bezpieczeństwa i sieciowych.
Szybki rozwój gospodarki cyfrowej i gwałtowny wzrost natężenia ruchu w sieciach korporacyjnych skłania producentów do wprowadzania technologii opartych na specjalizowanych układach scalonych ASIC (Application Specific Integrated Circuit — układ scalony wyspecjalizowany do danego zastosowania), które umożliwiają spełnienie rosnących oczekiwań oraz utrzymanie przewagi nad konkurencją.
Nowa generacja architektury Fortinet FortiASIC SOC3 umożliwia skonsolidowanie wyspecjalizowanych procesorów realizujących funkcje sieciowe i bezpieczeństwa w jednym układzie, obok czterordzeniowego procesora ogólnego przeznaczenia. SOC3 cechuje się architekturą zoptymalizowaną pod kątem bezpieczeństwa, która zapewnia głęboką analizę na potrzeby ochrony oraz funkcje inspekcji przewyższające produkty oparte na procesorach ogólnego przeznaczenia. Ponadto architektura ta cechuje się większą sprawnością, co prowadzi do zmniejszenia poboru mocy do zaledwie 5 W oraz pozwala na wyeliminowanie wentylatorów, a przez to zapewnia cichą pracę i umożliwia zainstalowanie w każdym środowisku.
W układy FortiASIC SOC3 wyposażone zostały firewalle wchodzące w skład nowej serii FortiGate 60E. Urządzenia z serii FortiGate 60E nadają się jako podstawowe rozwiązanie dla rozproszonych przedsiębiorstw, biur oddziałowych oraz małych i średnich firm, które wymagają zaawansowanej ochrony, wysokiej wydajności sieci, jej pełnego podglądu oraz łatwości zarządzania, które zapewnia platforma Fortinet Security Fabric. FortiGate 60E to seria urządzeń o zwartej konstrukcji, udostępniających liczne skonsolidowane funkcje ochrony i sieciowe, w tym:
- zaawansowane funkcje ochrony: firewall klasy korporacyjnej, IPS, VPN, WAF, inspekcja SSL, piaskownica (ang. sandbox) w chmurze;
- wydajne funkcje sieciowe: routing, równoważenie obciążenia, optymalizacja WAN, łączność 3G/4G, WiFi 802.11ac.
Funkcje te umożliwiają korzystanie z różnych opcji wdrożenia, na przykład definiowanej programowo sieci WAN (SD-WAN). Ponadto nowy produkt FortiWiFi 60E, oparty na FortiGate 60E, udostępnia funkcje punktu szybkiego dostępu bezprzewodowego 802.11ac, co jeszcze bardziej zmniejsza złożoność rozwiązania, eliminując potrzebę instalowania dodatkowego wyposażenia do łączności bezprzewodowej.
Administrowanie wszystkimi funkcjami odbywa się przy użyciu intuicyjnej, zunifikowanej konsoli, która udostępnia opcje zarządzania zarówno rozwiązaniem w chmurze, jak i opartym na lokalnym hoście.
Źródło: SAROTA PR