INFOTEL

FORTINET zaprezentował nową wersję swojego systemu operacyjnego. FortiOS 5.4 wyposażono w nowe funkcje pozwalające wdrożyć segmentację wewnętrznego ruchu sieciowego w celu ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami.

Analitycy Gartnera przewidują, że w 2016 r. do sieci na całym świecie będzie podłączonych 6,4 mld urządzeń, czyli o 30 proc. więcej niż w 2015 r., a w 2020 r. ich liczba sięgnie 20,8 mld. Oznacza to między innymi, że wciąż poszerza się pole do cyberataków, a firmy stają przed nowymi wyzwaniami w dziedzinie bezpieczeństwa. System FortiOS eliminuje złożoność obrony przed zaawansowanymi zagrożeniami. Najnowsza konfiguracja, funkcje analityczne i wspomagane działania uruchamiane jednym kliknięciem pozwolą przedsiębiorstwom łatwo wdrożyć firewalle do segmentacji ruchu wewnętrznego (ISFW) oraz platformę dostępową Secure Access Architecture, a tym samym wyjść poza tradycyjną ochronę styku sieci firmowej z siecią publiczną i wprowadzić silniejsze, warstwowe strategie zabezpieczeń.

Przedsiębiorstwa muszą stawić czoła coraz bardziej złożonemu krajobrazowi niebezpieczeństw, w którym nowe, bardzo wyrafinowane zagrożenia pojawiają się każdego dnia. Walka z tymi atakami wymaga zabezpieczeń, które umożliwią prawdziwą segmentację sieci, nie ograniczając przy tym jej wydajności. FortiOS 5.4 udostępnia nowe funkcje, pozwalające przedsiębiorstwom wdrożyć strategie segmentacji ruchu wewnętrznego i eliminować szkodliwe oprogramowanie, któremu uda się przedostać do środowiska — mówi Michael Xie, założyciel, prezes i dyrektor ds. technicznych Fortinet.

FortiOS 5.4 wprowadza nową, subskrybowaną usługę FortiGuard Labs do ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem atakującym urządzenia mobilne. Popularność urządzeń tego typu w przedsiębiorstwach wciąż rośnie, przez co stają się one ważnym celem cyberprzestępców. System FortiOS wykorzystuje analizy przygotowane przez FortiGuard Labs, otrzymując informacje o zagrożeniach nakierowanych na urządzenia mobilne. W ten sposób zapewniana jest automatyczna ochrona przed nowymi zagrożeniami, których celem są takie platformy jak Android, iOS i Windows.

Źródło: SAROTA PR

Aktualności z...