Firma Eaton, specjalizująca się w rozwiązaniach dotyczących zarządzania energią, wprowadziła na rynek nowe wersje zasilaczy UPS serii 9PX o mocy 2,2 kW oraz 3 kW, które doskonale sprawdzają się jako wysokiej jakości urządzenia zabezpieczające zasilanie wirtualnych serwerów, elementów infrastruktury hiperkonwergentnej, urządzeń sieciowych i małych systemów przechowywania danych.
Kluczową zaletą tych innowacyjnych urządzeń UPS jest współczynnik mocy równy 1, co oznacza, że przy określonych danych znamionowych mogą one zasilać więcej urządzeń niż konwencjonalne zasilacze UPS. Wspomniane produkty wyróżniają się także wyjątkowo wysoką sprawnością, która przekłada się na redukcję kosztów energii oraz konieczności chłodzenia. Dodatkowo są one dostępne w opcjonalnych wersjach sieciowych, co pozwala na obsługę zaawansowanych funkcji wirtualnych.
Nowe zasilacze firmy Eaton produkowane są w wersjach 2U, co pozwala na efektywne wykorzystanie przestrzeni w konwencjonalnych głębokich regałach IT, oraz w wersjach 3U, które idealnie nadają się do montażu w mniejszych obudowach, o ograniczonej głębokości, lub do zabezpieczenia konwencjonalnych urządzeń IT typu „tower”.
Nowe systemy UPS są oparte na topologii podwójnej konwersji, która skutecznie zabezpiecza przed wszystkimi rodzajami problemów związanych z jakością zasilania. Są też wyposażone w automatyczne obejścia w celu podtrzymania zasilania w przypadku przeciążeń lub awarii zasilacza UPS.
Zasilacze UPS 9PX należą do klasy Energy Star — podczas pracy w trybie online mogą uzyskać sprawność 94 proc., co przekłada się na redukcję kosztów eksploatacyjnych i zminimalizowanie wpływu na środowisko naturalne.
Wszystkie modele mają wbudowany wyświetlacz LCD, na którym podawane są wszystkie informacje o stanie i analizy robocze wraz ze zużyciem energii monitorowanej do poziomu grupy wyjściowej. Kontrola obciążenia segmentu jest możliwa dla dwóch grup, co ułatwia sekwencyjny rozruch, priorytetowe wyłączanie nieistotnych urządzeń i zdalne ponowne uruchamianie zablokowanych serwerów.
Zaawansowane zarządzanie energią akumulatora (Advanced Battery Management — ABM) pozwala na wydłużenie żywotności akumulatora o 50 proc., a gdy zachodzi konieczność jego wymiany, funkcja hot-swap umożliwia wykonanie tej operacji bez przerywania dostarczanego zasilania.
Wersje nowych zasilaczy przygotowane do obsługi sieci wirtualnych zapewniają bliską integrację ze środowiskami wirtualnymi VMware, HyperV, RedHat i Citrix, co ułatwia wdrożenie funkcji rozkładu zasilania oraz zasad automatycznego przywracania systemu po awarii w przypadkach utraty zasilania. Ponadto zasilacze 9PX mogą być także monitorowane za pośrednictwem popularnych orkiestratorów VMware vRealize oraz Microsoft MS SCOM.
Źródło: Technical Group